Sinan Berkdemir

sinan_berkdemirAnkara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur. Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü “İşletme ve Yönetim” programını tamamlamış ve Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ABD Muhasebe ve Finansman Bilim Dalında yüksek lisans yapmıştır. Özel sektörde Maliyet Muhasebesi konusunda uzmanlaşmış ve muhasebe sistemleri üzerinde sistem kurulumuyla ilgili özel çalışmalar yürütmüştür.

Milenyum Danışmanlık Ltd. şirketinde 15 yıldır Kurumsal Kaynak Planlaması ve Mali Sistemler konusunda mali danışmanlık yapmaktadır.

2008 yılından beridir Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nde (UZEM) Endüstri Mühendisliği, Bilişim Mühendisliği ve İşletme Bölümü öğrencilerine “Uygulamalı Kurumsal Kaynak Planlaması” eğitimi vermektedir. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlarda KKP konusunda eğitimler vermeye devam etmektedir.

Ulusal ve yerel basındaki gazetelerde ve internet sitelerinde çeşitli konularda yayınlanmış beşyüze yakın köşe yazısı bulunmaktadır.

2013 yılında Prof. Dr. Mary Sumner’ın Kurumsal Kaynak Planlaması kitabının çevirisini yapmış ve ülkemizde KKP konusunda nadir kitaplardan birisi olmuştur.

1964 Doğumlu, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.